Mārtiņdienā

Mārtiņa dienu uzskata kā rudens beigu un ziemas sākuma dienu. Vai tiešām ziemai vārti vaļā?

Šodien par to domāja sākumskolas skolēni, kuri stundās pārrunāja par mūsu senajiem tradīciju svētkiem Mārtiņiem. Citējot ticējumus, skolēni nolēma veikt novērojumu – vai tiešām ziema būs ar sniegu, Ziemassvētkos būs ledus, vai ziema būs gara, jo Mārtiņdiena ir ar zaļām lapām, tā ir apmākusies un zosis peld pa ūdeni. Bērni skandēja tautasdziesmas, stāstīja, kas tie tādi Mārtiņi ir, jo katru klases kolektīvu apciemoja Pelēkā lauku pele, gribēdama saprast, kādēļ šodien visi trokšņo, rībina un dauza. Par to pretī skolēni saņēma mazu kārumu uz kāro zobu.

Kā ierasts, arī šogad mūsu pasākumu kuplināja un ar skolēniem darbojās folkoras kopa “Cielava”, mācot dziesmas un jaunas latviešu tautas rotaļas.

Kad lustēšanās beigusies, tad laiks skolas, vienai no stiprajām tradīcijām, kas iederas šajā dienā – TIRGUM. Tirgū drīkst pārdot tikai tās lietas, kas ražotas mājās.

PALDIES VECĀKIEM PAR ATBALSTU!

Taču 4.klases skolēni šogad pavadīja īpašu Mārtiņdienu.

Iztirgojušies un izlustējušies skolā, viņi devās uz aprūpes centru “Brīze”.

Kopā ar senioriem izdziedāja un izdejoja viņiem tik ļoti pazīstamās tautasdziesmas un rotaļas. Klases audzinātāja Vineta Dance stāsta: “Kāds mirdzums acīs un sirsnīgs smaids bija saskatāms gan skolēnu sejās, gan mūsu skatītāju un klausītāju sejās! Jāpiekrīt, ka Mārtiņbērni ir svētības un labestības nesēji! Saku lielu paldies Ligitai Jirgensonei par uzaicinājumu, vecākiem par atbalstu! Paldies par labām un vērtīgām sajūtām, ko guvām!”

Kad visi āra darbi pabeigti, zeme aparta, tad laižam to atpūtā.

Skaistu Mārtiņdienas vakaru!

Foto: V,Dance, L.Ilvesa, I.Kupča

Atbildēt