Mārtiņdiena atnākusi …

Mārtiņi – 10. novembris, pēc saules kalendāra iezīmē viduspunktu starp Miķeļiem – rudens saulgriežiem un Ziemassvētkiem – ziemas saulgriežiem.

Šajā dienā beidzas klusais – veļu laiks, tāpēc svētki ir pilni jautru, skaļu izdarību – budēļi jeb ķekatas, kas turpinās līdz pat meteņiem. Ķekatu tēli simbolizē mirušos garus, kuri saimniecībai nes svētību un pārticību.

Vēlamies, lai mūsu bērni zina, kas šī ir par dienu senlatviešiem, tādēļ skolā to atzīmējam katru gadu, runājam, stāstām, lasām, skandējam tautasdziesmas, dziedam dziesmas, ejam rotaļās un spēlēs, iejūtamies dažādos tēlos jeb maskojamies. Lai tradīcija neizzustu, palīgā aicinām folkloras kopu “Cielava”.

Dienas gaidītākā daļa ir tirgus. Mārtiņdienas tirgus, kurā lepojamies ar ģimenes kopdarbu, ir tik iecienīts, ka vecāko klašu skolēni par to interesējās jau oktobrī. Jā, šajā tirgū mēs redzam, cik radoši ir mūsu kopienas cilvēki – daudzveidīgie konditorejas izstrādājumi, rokdarbi, rotas un grāmatzīmes, to visu var atrast tikai šajā tirgū. Interesanti bija vērot, cik skaisti ir noformēti pārdošanai domātais un uz saimes galda liekamais. Paldies mūsu vecākiem, kas atbalsta bērnu vēlmes un idejas šādā veidā.

“Kaut varētu Mārtiņdienu, aiz ausīm noturēt, …”

Paldies sākumskolas MK vadītājai Vinetai Dancei!

Paldies folkloras kopai “Cielava”!

Paldies sākumskolas klašu audzinātājām par tradīciju stiprināšanu mūsu bērnos.
Paldies vecākiem par atbalstu!

Atbildēt