Latvijas un novadu mācības atklātā olimpiāde

Cik daudz Tu zini par Latviju?

Atbildi uz šo jautājumu 17. novembrī noskaidroja Enija Šlekone no 5.a klases, Heidija Linde un Adrians Zēģelis no 5.b, Niks Kalniņš no 9.a klases, Laima Balcere un Kristians Bērziņš no 9.b klases. Skolēni piedalījās Latvijas un novadu mācības atklātā olimpiādē, lai uzzinātu, cik daudz viņi zina par Latviju?

Uzdevumi bija daudzveidīgi un interesanti. Tā nebija tikai vēsture, bet arī ģeogrāfija, bioloģija, latviešu valoda un literatūra, vizuālā māksla, dizains un tehnoloģijas, kā arī zināšanas kultūrā un etnogrāfijā.

Vienā no jautājumiem skolēniem bija jāizvēlas attēls (piemēram, Rundāles, pils, Tērvetes dabas parks) un pēc noteikta plāna jāatbild un jautājumiem.

9. klasei bija jautājums par objektiem Rīgā (pulksteni ar divām ciparnīcām, tējas namiņu, savdabīgu sienu, mūri, sakurām parkos).

Svarīga bija lasītprasme, jo teksti bija diezgan gari, un uzmanība, aplūkojot attēlus, lai varētu rast atbildes, kurš teksts un attēls sader kopā.

Olimpiādes noslēgumā autori lūdza novērtēt jautājumus, uzrakstīt priekšlikumus, ko nākotnē darīt labāk, veidojot olimpiādi. Skolēni bija pārsteigti, ka arī par šo atbildi dod punktus (gan tikai 0,5)

Tā bija īsta zināšanu pārbaude loģiskai domāšanai un redzesloka plašumam, droši vien, nedaudz arī veiksmei!

Laimdota Pelše, Latvijas un novadu mācības olimpiādes novērotāja

Paldies skolēniem par uzdrīkstēšanos!

Laila Olte, sociālo zinību un vēstures skolotāja

Atbildēt