Iepazīstam Rīgas lidostu

  1. oktobra agrā, agrā rītā, 3.b, 4.a un 4.b klases devās ekskursijā uz Rīgas lidostu, kurā iepazināmies ar dažādu profesiju pārstāvjiem – gids, stjuarts, pilots, putnu aizbiedētājs, lidmašīnu apkopes veicēju komanda, degvielas piegādātājs, krāvējs u.c.

Ierodoties lidostā mūs mīļi sagaidīja un uzreiz sadalīja 2 daļās – lai ekskursija noritētu veiksmīgāk!

1.grupa devās ekskursijā uz blakus lidostai esošo Aviācijas muzeju, kurā aplūkojām senas lidmašīnas, milzīgu kara helikopteri, vecas sniega šķūres, ar kurām senāk tika tīrīti lidmašīnu skrejceļi, kā arī daudzus citus eksponātus.

Pēc Aviācijas muzeja apmeklējuma devāmies atpakaļ, kur jau mūs gaidīja pirmā grupa – sapratām, ka ekskursija bija iespaidīga, jo skolēni emocijas un pārsteigumu par redzēto neslēpa! Ar nepacietību gaidījām savu kārtu! Taču pirms došanās piedzīvojumā – katram jāuzvelk dzeltenas vestes ar atstarotājiem – lai esam pamanāmi!

Ekskursijas laikā, tika dota iespēja iejusties īsta ceļotāja ādā – iziet cauri drošības kontrolei, kurā mantas jāizlaiž cauri rentgenam, un pašam jāiziet cauri metāla detektoram. Mums pastāstīja kā notiek aviobiļešu iegāde, bagāžas svara noteikšana un kāpēc tas ir tik svarīgi. Arī to, ka lidmašīnā pasažieri ir sadalīti svara kategorijās – lai lidmašīna gaisā būtu stabila.

Ekskursijas noslēgumā mūs izvizināja lidostas autobuss – gar lidmašīnām, pastāstot, kurā brīdī kas lidmašīnām tiek darīts apkopes laikā, kur atrodas degvielas bāka, kā tiek iekrauta bagāža un kā tiek piegādāts ēdiens! Parādīja arī privāto lidmašīnu stāvvietu.

Esam patīkami pārsteigti par interesanto un jaudīgo ekskursiju!

Pasākums notika  ESF projekta  Nr.8.3.5.0./16/I/001  “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

3.b klases skolotāja

Laura Ilvesa.

Visits: 0

Atbildēt