Eksperimenti kopā ar Skudru Urdu

SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi “Līgatnes dabas takām” šajā mācību gadā no februāra līdz aprīlim, 3 mēnešu garumā, aicināja skolēnus iesaistīties akcijā „Atklāj kopā ar Skudru Urdu.”

Eksperimentos iesaistījās arī Salacgrīvas vidusskolas 3. a un 3. b klases skolēni kopā ar audzinātājām.

Akcijas mērķis – veicināt skolēnu interesi un izpratni par vides saudzēšanu un dabas procesiem, pašiem veicot dažādus uzdevumus un eksperimentus. Tie bija par dažādām tēmām: ūdens, gaiss un zeme.

Eksperimentus un praktiskos darbus veicām gan visa klase kopā, gan bija uzdevumi, kurus katrs skolēns veica individuāli.

Februāra tēma bija “Ūdens”. Veicām ūdens attīrīšanu jeb filtrēšanu. Bija jāizveido ūdens attīrīšanas sistēma no vates, smiltīm, akmentiņiem u.tml. Varēja izveidot arī savu attīrīšanas sistēmu un tad secināt, ar kuru izdevās ūdeni attīrīt vislabāk.

 Otrajā eksperimentā bija jāizveido savs kuģis, kurš kustas pa ūdeni. Skolēni varēja taisīt kuģi pēc dotā parauga vai arī paši izvēlēties savus materiālus. Prieks bija liels, kad paša gatavotais kuģis peldēja pa ūdeni. 

Marta tēma bija “Gaiss”. Pirmajā eksperimentā noskaidrojām, ka gaiss aizņem vietu.

Otrais eksperiments ļoti patika skolēniem, jo uzzinājām, kā  var piepūst  balonu, izmantojot sodu un etiķi.

Trešajā eksperimentā  katram skolēnam bija jāizgatavo automašīnas modelis ar reaktīvā dzinēja principu. Kad automašīnas modelis bija gatavs, 3.a klases skolēni pat rīkoja sacensības skolas gaitenī.

Aprīlī bija eksperimenti par  ZEMI. Pirmais praktiskais darbs bija izaudzēt veselīgos asnus un tos iekļaut savā maltītē. Skolēni audzēja  zirņus, lokus, redīsus un kāpostus.

Otrais praktiskais darbs un eksperiments bija izveidot slēgtā traukā mazo ekosistēmu.

Mums patika darboties un izzināt vēl nezināmas lietas, noskaidrot atbildes uz daudziem “kāpēc”. Lai paveiktu praktiskos darbus un eksperimentus, bija vajadzīga arī vecāku palīdzība, jo attālinātajā mācību procesā uzdevumus vajadzēja veikt precīzi.  

Liels paldies par atbalstu!                                                       

Piedalīšanās šajā akcijā mūs mācīja meklēt un atklāt pārsteidzošas lietas par dabu – mūsu kopīgajām mājām.

Laila Rozenberga, Evija Kosīte – Viļķina

3.a un 3.b klases audzinātājas

Atbildēt