Ekoskolu Rīcības dienas 2021

Latvijas Ekoskolas ik gadus piedalās nedēļu ilgā starptautiskā kampaņā ar mērķi uzrunāt sabiedrību, vērst uzmanību nozīmīgām vides problēmām un ikvienu rosināt uz rīcību, kas var palīdzēt dažādas vides problēmas mazināt. Nedēļas laikā tiek organizētas dažādas izglītojošas un interaktīvas aktivitātes, uzsāktas praktiskas iniciatīvas, kuru mērķis ir piedāvāt risinājumus globālām vides problēmām, īstenojot vietēja mēroga rīcības. 

2021. gadā Rīcības dienas notiek no 15. – 28. novembrim.  

Kopīgais sauklis šogad ir “Īstais brīdis sākt…“. Katrs Rīcības dienu dalībnieks varē papildināt saukli ar to rīcību/ām, ko vēlētos sākt… Tā būs apņemšanās, kas palīdzēs aktualizēt un risināt steidzamākās globālas vides problēmas.

http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolu-r-c-bas-dienas

Mēs nolēmām pievērst uzmanību atbildīgam patēriņam un ražošanai, tādēļ savu saukli papildinājām “Īstais brīdis sākt izmantot sezonālos dārzeņus“. Latvietim patīk zemes darbi, mēs lepojamies ar to, kas izaug mūsu dārzos, lepojamies ar savām rudens veltēm, lepojamies ar klimatam draudzīgu pārstrādes procesu, lai papildinātu savu pagrabu krājumus ziemas periodam, un ziemā lieto

Video: Līga Tauriņa, Ekoskolas koordinatore

Balss: Līva Tauriņa

Atbildēt