Dāvināšanas pasaka

Rūķēni Niķis un Riķis pārnāca mājās bēdīgi. Viņi pazaudēja naudas maciņu. Kā lai nopērk dāvanu vecākiem Ziemassvētkos?                                                                                          

To sākumskolas skolēni varēja uzzināt, noskatoties izrādi “Dāvināšanas pasaka”, ko rādīja 4.a un 4.b klases jaunie aktieri. Šo izrādi 17.decembrī noskatījās 1.a.,1.b., 2., 3.a,3.b klases skolēni. Viņi iepazinās ar rūķēniem Riķi un Niķi, kuri Ziemassvētkos vecākiem uzdāvināja maciņu pilnu ar smaidiņiem visam Jaunajam gadam.

Šī Ē.Kūļa literārā pasaka māca, ka dāvanas varam pagatavot paši, tā iepriecinot savus  vecākus. Notikumi izrāde vēl māca skolēniem radošumu, čaklumu un sirds siltumu.         

Šogad abas 4.klases apgūst jaunu mācību priekšmetu teātra mākslu. Tā bija pirmā uzstāšanās tik plašai auditorijai. Skolēni rādīja prasmi izteiksmīgi runāt, iejusties tēlos, kustēties telpā. Viņi piedzīvoja individuālu un sadarbībā veidotu radošu procesu. Mazie aktieri saprata, cik svarīgi ir regulāri mēģinājumi, prasme ieklausīties un sadarboties.

Prasmīgi un radoši 4.b klases priekšnesumā iejutās Elīna Estere Š. un Daniels Jānis D. no 4.a klases. Paldies viņiem! Lomas izjusti tēloja 4.a klases skolēni: rūķēns Niķis – Paula E., rūķēns Riķis- Krišjānis B., rūķu mamma- Paula K., rūķu tētis – Krišs K., teicēji – Elīna Estere Š., Anete V., Daniels Jānis D., Ralfs B., Markuss K., Daniels Ē., Daniels Ū., Ričards P., Amēlija T., Elīza Š. un Kristers S.                           

Pārliecinoši spēlēja 4.b klases skolēni: rūķēns Niķis – Harijs E., rūķēns Riķis – Kristiāna L., rūķu mamma – Hanna Ē., rūķu tētis- Ģirts A., teicēji – Emīlija Z., Alise T., Gustavs B., Kristaps S., Kristiāna R.,  Anna V., Sandra P., Evelīna M.,  Mārtiņš K., Jēkabs Ž., Kārlis K., Lote B., Raimonds L. 

4.b klases skolēni un audzinātāja saka paldies bibliotekārei V.Kalniņai par ieguldīto darbu lugas mēģinājumos. Šo tradīciju centīsimies turpināt arī nākamajā gadā.

4.a un 4.b klases audzinātājas Laila un Evija

Lielu paldies 4.klašu skolēniem un klašu audzinātājām Lailai un Evijai saka arī skatītāji. Šajā notikumiem bagātajā un neprognozējamā laikā paveikt tik darbietilpīgu un laikietilpīgu uzdevumu var tikai prasmīgākie, zinošākie un uzņēmīgākie skolotāji!

Mazajiem skatītājiem tā bija ne tikai izklaide, bet arī mācību stunda, jo par izrādi klasēs tika pārrunāts. Tika nominēti labākie aktieri, skaidrākās runas, skaļākās balsis, izteiksmīgākās mīmikas.

Lai šī tradīcija iedzīvojas mūsu sākumskolas dzīvē!

Sākumskolas MK vadītāja Vineta Dance.

Atbildēt