Baltijas jūras projekta vasaras skola

Šogad mums bija lieliska iespēja piedalīties seminārā ‘’BSP Vasaras skola’’. (BSP- Baltic Sea Project – Baltijas jūras projekts) .Semināra mērķis ir izglītot skolēnus un skolotājus par Baltijas jūru un tās piekrasti. Tas norisinājās  26. un 27. jūnijā, Salacgrīvas vidusskolā. Salacgrīvas vidusskola, starp citu, šajā projektā ir iesaistītās kopš tā pirmsākumiem 1989.gadā.

Pirmās darba dienas sākumā visas viesu komandas no 11 skolām (Talsi, Vecpiebalga, Vecumnieki, Babīte, Ogresgals, Aizpute,  Rīga, Staicele, Valmiera, Rūjiena, Lielvārde) iepazina Salacgrīvu , meklējot atbildes uz TIC anketas jautājumiem, mēs tikmēr gādājām malku ugunskuram.

Semināra laikā mēs darbojāmies 3 izglītojošās nodarbībās, kurās iemācījāmies daudz ko jaunu. Piemēram, ‘’Ainavas fotogrāfija’’, kuru vadīja Inese Kalniņa. Mēs iemācījāmies kā pilnvērtīgi izmantot sava telefona kameras funkcijas. Atklājām arī jaunas foto apstrādes aplikācijas un dažādas bilžu rediģēšanas paņēmienus.

Šādu attēlu dabū, sapludinot divas fotogrāfijas

Vēl semināra laikā apmeklējām jūru un kopā ar skolotāju Intu Somu pētījām tās krastu. Iepazinām dažādus augus, kas ir jūras piekrastē, kā arī izpētījām dažādas gliemenes. Skolotāja pastāstīja vairāk par barības vielām smilšainajā pludmalē, un kāpēc tur nevar augt visi augi. Strādājām grupās un mācījāmies aizpildīt starptautiskās programmas “Krasta vērošana”anketas.

Nodarbības vadītāja Inta Soma ar BSP koordinatori un nometnes vadītāju Lieni Zeili

Cieši saistīta ar šo nodarbību bija ’’Ainavas vēsture’’, kuru pasniedza Andris Urtāns, kurā noskaidrojām kāpu nozīmīgumu, vēsturisko aizsardzību, augu dažādību, kā arī par pludmalē sastopamajiem pusdārgakmeņiem.

Seminārā piedalījās arī trīs skoals skolotāji- Laimdota Pelše, Līga Tauriņa un Inta Cirša.

Bez nodarbībām mums bija dots arī brīvais laiks, kurā ieguvām jaunus draugus, kā arī uzzinājām ko vairāk par pilsētām no kurām viņi nāk. Iepazīšanos veicināja ‘’Danču vakars’’, kuru vadīja Krista Muciņa ar savu deju partneri Rihardu Bendrātu. Mums tika dota iespēja apgūt dažādas vienkāršas latviešu tautas dejas un lieliski pavadīt laiku.

Mēs priecājamies par jauniegūtajām zināšanām, kurās dalīsimies ar saviem draugiem, un iesakām visiem citiem nākamgad apmeklēt šo ‘’BSP Vasaras skolas’’ semināru.

Salacgrīvas vidusskolas pārstāvji :

(no kreisās) Elizabete Bērziņa, Jēkabs Tomsons, Signe Zvejniece, Sendija Ivanova, Līga Tauriņa, Marta Antonova , Laimdota Pelše,Diāna Zmičerevska, Marta Antonova,  (sēž) Marta Upīte, Līva Tauriņa, Inta Cirša, Diāna Zmičerevska. (Ineses Kalniņas foto)

P.S.  BSP ziemā bija izsludinājusi konkursu saistībā ar UNESCO ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Vienīgā no mūsu skolas mājas darbu izpildīja Diāna Zmičerevska, kura kopā ar 11 citiem skolēniem septembrī piedalīsies starptautiskā konferencē Vācijā.

Visi vasaras nometnes dalībnieki (Ineses Kalniņas foto)

Inta Cirša

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbildēt