“Atpakaļ uz skolu 2018”

Akcija “Atpakaļ uz skolu 2018” norisinās no 19. marta līdz 11. maijam. Tās laikā ES institūciju darbinieki, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvji, NVO aktīvisti un citi Eiropas lietu eksperti dodas uz Latvijas izglītības iestādēm, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās par Eiropas Savienību un tās aktualitātēm.

Akcijas mērķis ir sniegt jauniešiem unikālu iespēju pārrunāt ES jautājumus ar Eiropas lietu ekspertiem – cilvēkiem, kuru darba pienākumi ir saistīti ar dažādām Eiropas Savienības darbības jomām un aktuālajiem notikumiem.
Kā Eiropas lietu eksperts akcijā “Atpakaļ uz skolu” var iesaistīties ikviens, kurš savā ikdienā saskaras ar Eiropas Savienības tematiku, strādājot Eiropas Savienības institūcijās, valsts vai pašvaldības iestādēs, vai nevalstiskajā sektorā. Eksperta pieredze ES lietās var būt ne tikai politisko jautājumu ziņā, bet arī savā konkrētajā darba jomā pārstāvot Latvijas intereses Eiropas Savienībā, tai skaitā sadarbojoties ar citu ES valstu partneriem un īstenojot ES finansētus projektus.

26. martā mūsu skolas skolēniem bija iespēja tikties ar Eiropas lietu eksperti, kas izrādās ir mūsu skolas absolvente, visiem zināmā kuivižniece Jolanta Borīte.

Jolanta tikās ar 5., 6., 7. klases skolēniem un 10.-12.klases skolēniem. Sarunas laikā Jolanta pirmām kārtām pastāstīja par savām skolas gaitām Salacgrīvas vidusskolā, izrādās, ka viņa ir bijusi ļoti aktīva skolniece, kas tajos laikos bija slikti.

Sarunas turpinājumā Jolanta skolēnus iepazīstināja ar savām darba gaitām tepat Salacgrīvā, lēnām virzoties uz priekšu – Limbažos, Cēsīs, Siguldā un tagad Rīgā.

Jolanta Borīte – mūsu novadniece – tagad kultūras ministrijas Latvijas simtgades biroja reģionālo un nevalstisko projektu vadītaja. Secinājums – izmantojam PSP (skolēni zina, kas šī ir par metodi) metodi, un Tavi sapņi jeb dzīves piedavātās iespējas tiks piepildītas.

Paldies Jolantai, ka izvēlējās apciemot savu skolu!

 

 

 

 

 

Atbildēt