10. sezonas noslēgums projektā “Sporto visa klase”

22.maijā Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā pulcējās 5. un 6. klašu labākie, kuri labi mācās, daudz sporto un dara labos darbus katru dienu, jo piedalās projektā “Sporto visa klase”.

Lai piedalītos fināla sacensībās, bija jāpiedalās pusfināla sacensībās, kurās jāiegūst 1. vieta starp vairākām citu novadu skolām un klasēm, labi jāmācās, jo tiek izskatītas katra skolēna sekmes un klases vidējais vērtējums, kā arī jānosūta prezentācija ar labo darbu citu labā. Tas izdevās Salacgrīvas vidusskolas 5.a un 6.b klases skolēniem.

Ierodoties fināla sacensību vietā, skolēnus sagaidīja projekta “Sporto visa klase” simboli – Skudriņa un Klasēns.

Pēc klašu kapteiņu un skolotāju sapulces ar galveno tiesnesi sacensības var sākties!

 Visas dienas garumā skolēni un skolotāji piedalījās 9 dažādās sacensību disciplīnās –  kāpšanas trasē, orientēšanās sacensībās,  4 veidu stafešu izaicinājumos, kas parāda klases vienotību, skolēni bez skolotāju klātbūtnes pārbaudīja savas zināšanas erudīcijas uzdevumā par Olimpisko kustību, Olimpiešiem un gaidāmajām Parīzes Olimpiskajām spēlēm.

Katra klašu grupa tika vērtēta atsevišķi un pirmās trīs vietas ieguva īpašo projekta balvu “Klasēnu”,  medaļas, diplomus, gardumu grozu no Rimi Latvia un balvas no Latvijas Olimpiskās komitejas.

Īpašu dāvanu visām finālsacensību klasēm sarūpēja Francijas vēstniecība Latvijā – grāmatu Asterikss Olimpiskajās spēlēs.

6.b klases skolēnam Gustavam Bergam bija tas gods kopā ar citas skolas skolnieci uzvilkt mastā Olimpisko karogu.

Mūsējiem šajā finālā veicās gan ar kāpumiem, gan ar kritumiem. Visas aktivitātes bija ļoti interesantas, labi noorganizētas. Tika nedaudz mums pietrūka līdz godalgotām vietām (5.a klasei pietrūka 3 punkti līdz 3.vietai, bet 6.b klasei – 1 punkts). Tātad rezultāti bija ļoti līdzīgi jeb tuvu viens otram.

Sezonu noslēdzot, 5.a klase ieguva 5.vietu, bet 6.b klase ieguva 4.vietu Latvijā.

Nākotnes mērķis 5.a klasei – lai uzvarētu, intensīvāk jāpiestrādā pie disciplīnas, klases kolektīvam jābūt saliedētākam. 6.b klases skolēni šogad beidz projektu “Sporto visa klase”.

Paldies sporta pedagogiem Sandrai Bērziņai un Mārītei Jankovskai, paldies skolas vadībai, klašu audzinātājiem un vecākiem par atbalstu un sadarbību.

Projektu organizē Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar izglītības iestādēm un pašvaldībām, to atbalsta LOK  zelta partneri mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un sporta preču ražotājs OTCF, kā arī projekta partneris – sporta preču veikalu tīkls SIA “Sportland”. /olimpiade.lv/

Dažiem skolēniem vēl priekšā nometne “Personības akadēmija”. No katras klases bija jāizirza 1 meitene un 1 zēns (pēc sporta pedagogu un klašu audzinātāju novērotā), kas no 9. jūnija līdz 16.jūnijam pavadīs Ventspils Olimpiskajā centrā, lai sadraudzētos, lai mācītos (pēc tam apmācītu savus klasesbiedrus), lai sportotu, lai piedalītos dažādās personības meistarklasēs un gūtu gan emocionālu, gan fizisku labsajūtu.

No 5.a klases uz nometni dosies Katrīna Reiziņa un Matīss Zvejnieks, no 6.b klases – Emīlija Zvejniece un Kārlis Kalniņš.

Nometne “Personības akadēmija” tiek īstenota pēc LOK iniciatīvas ar Latvijas Loto kapitāldaļu turētāja Latvijas Republikas Finanšu ministrijas atbalstu, sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Nometnes īstenošanai atvēlot valsts budžeta finansējumu, daļas no Latvijas Loto valsts budžetā iemaksāto dividenžu apmēra. Nometnes atbalstītājs – atkritumu apsaimniekotājs Clean R. /olimpiade.lv/

Teksts; Iveta Kupča, 5.a klases audzinātāja

Foto: Līga Siliņa, 6.b klases audzinātāja

Atbildēt