Teātra diena 2025

27. martā svin Starptautisko Teātra dienu, un  Salacgrīvas vidusskolā jau otro gadu tiek rīkota izstāde par godu šai dienai.

Ilggadējais leļļu teātra direktors Vilnis Beķeris par sava teātra aktieriem saka: “Ap aktiera un lelles duetu kā varenu asi griežas izrādes tapšanas process. Tajā sagrupējas – runātais vārds, lelle, telpa, mūzika, gaisma, kura ar katru dienu kļūst izteiksmīgāka, krāsaināka un fantāzijas bagātāka.” Tādēļ arī 3.a un 3.b klases skolēni šuva lelles, kuras var izmantot, spēlējot teātri. Tapa gan vienradži, dzīvnieki un dažādi fantāzijas varoņi. Paši skolēni atzina, ka šūt roku lelles ir aizraujoši.

7.klases skolēni teātra mākslas stundās taisīja plakātus par latviešu leļļu animācijas meistariem A.Burovu, M.Putniņu un J.Cimermmani, skatījās leļļu animācijas filmas un secināja, ka laika gaitā ir mainījusies filmas uzņemšanas process, jo tagad informācijas tehnoloģijas laikmetā, tiek izmantots arī dators. Skolēni gatavoja lelles no papīra maisiņiem, kuras var izmantot, spēlējot teātri. Tapa gan dažādi Latvijas meža, gan svešzemju dzīvnieki, kā arī mājdzīvnieki un  putni.

Arī 2.a klases skolēni  dizaina un tehnoloģijas stundās darināja lelles no papīra maisiņiem.

Ukraiņu skolēni kopā teātra mākslas skolotāju V.Danci gatavoja teātra dienas uzrakstu un interesantas kartītes par leļļu tematiku.

Paldies sākumskolas skolotājām L.Rozenbergai, I.Laksbergai, D.Kašai  par atbalstu!  Paldies skolotājai I. Bašēnai par sadarbību!  

Teksts un foto: V.Dance, E.Kosīte-Viļķina, teātra mākslas skolotājas

Atbildēt