Pavasarīga rosība Salacgrīvas vidusskolā

Pavasara nākšana rada lielas pārmaiņas dabā. Līdzi dabai mostas arī dzīvnieki, galvenais jau putni. Pēc ziemas mēs varam redzēt daudz vairāk  putnu un dzirdēt to dziesmas. Tie gavilē, jo mostas daba un aukstumu nomaina siltums, tumsu nomaina gaisma. Putnam krūtīs milzt liels un neizskaidrojams mutulis – prieks, laime, trakums, un nav iespējams to noturēt sevī iekšā, un tieši tad pār saules apspīdēto pasauli no maza putna krūtīm izlaužas skaļš trellis. Nākot pavasarim, mainās un „mostas” arī cilvēki. Jāķeras pie darbarīkiem, jo mazajiem draugiem nepieciešamas mājvietas- putnu būrīši.
Arī Salacgrīvas vidusskolas skolēni aktīvi iesaistās Putnu dienās. Divas dienas skolā no zēnu mājturības kabineta puses nāca āmuru klaudzienu skaņas. Tur 6.a, 2.b un 1.a klases skolēni gatavoja dažādus būrus. Skolēniem liels palīgs un skolotājs šajā procesā bija Māris Lielkalns-6.a klases skolēna Toma Edvarda, 2.b klases skolnieces Loretas Annas un 1.a klases skolnieces Martas Megija tētis. Skolēni putnu būrīšus gatavoja ar lielu atbildības sajūtu. Liela daļa to darīja pirmo reizi, bet dažiem jau bija iegūtas prasmes un iemaņas. Šajā darbā nebija svarīgi, vai to dara zēns vai meitene, visi strādāja ar lielu atbildību un atdevi. Vislielākais prieks bija, kad uz būrīšiem katrs atstāja savu autogrāfu. Māris Lielkalns skolēniem pastāstīja, kāpēc būrīši ir tik dažādi, kuri būrīši būs jātīra, kāpēc.
Būrīši bija arī jāizliek. Arī šajā darbā padomdevējs bija Māris Lielkalns, bet pirmo un otro klašu skolēniem  kokos būrīšus piestiprināt palīdzēja 2.b klases skolēnu vecāki.
Skolēni dodas arī pavasara ekskursijās, lai apmeklētu Mammadaba objektus. 6.a, 6.b, 1.a un 1.b klase jau apmeklējušas izstādi Mežaparkā, kurā varēja iepazīties gan ar informāciju par to, kas notiek mežā, cik ilgā laikā un cik daudz izaug koki, gan uzzināt koka īpašības un ko var pagatavot no koka. Izstāde interesanta, ļoti jauks un skolēniem saprotams gides stāstījums.
Pirmklasnieki gides pavadībā apmeklēja arī Zoodārzu, lai uzzinātu, ko tad dara dzīvnieki pavasarī, kādas pārmaiņas notiek ar viņiem šajā gadalaikā.
Daļa skolēnu piedalījās Putnu vērošanā 19.aprīlī, bet 45 skolēni kopā ar ornitologu Kasparu Funtu 23.aprīlī dosies putnu vērošanas ekskursijā uz Ķemeru nacionālo parku. 25.aprīlī piedalīsimies Talkas dienā, bet 30.aprīlī dosimies stādīt mežu.
Skolēni kopā ar skolotājiem dodas dabā, vēro notiekošo, svinēja Lieldienas, piedalījās Zaļās ceturtdienas pasākumā, kurā arī uzzināja daudz jauna par augiem, dzīvniekiem, norisēm dabā. 5.a klases skolniece Diāna Zmičerevska piedalījās ZPD aizstāvēšanā par skudrām Latvijā Vidzemes novadā un ieguva 1.vietu. Bet 6.b klases skolēni veic pētniecisko darbību par dižkokiem Salacgrīvas novadā.
Jauki, ka Salacgrīvas vidusskolas skolotājus atbalsta gan vecāki, gan speciālisti, kas ir zinoši par dažādiem ar dabu saistītiem jautājumiem. Skolotāji par to ir ļoti pateicīgi.

Salacgrīvas vidusskolas skolotāja Lolita Valaņina

Atbildēt