Karjeras izglītības ietvaros jaunieši tiekas ar IK “Ledus oga” īpašnieci Kristīni Ozolu

No kā gan vislabāk smelties iedvesmu darīt, ja ne no pašiem Salacgrīvas vidusskolas absolventiem, ne tā?

Februāri Salacgrīvas vidusskolā ieskandināja karjeras izglītības ietvaros rīkotā izglītojošā nodarbība, kuras ietvaros jauniešiem bija iespēja iepazīt novadnieci un skolas absolventi Kristīni Ozolu, kura plaši pazīstama ar savu saldējumu ražošanas uzņēmumu “Ledus oga”, kuru dibināja vien 18 gadu vecumā, proti, vidusskolas posmā.

Kristīnes pieredzes stāsta ietvaros skolēni uzzināja ne tikai to, kā tapa ideja par “Ledus ogu”, bet arī to, cik patiesībā uzņēmuma dibināšana var būt interesants, dinamisks un radošs process, spītējot dažādiem izaicinājumiem.

Kā pati Kristīne atzīst: “Aizritējušo gadu laikā uzņēmums ir manāmi audzis. Ir gan iegādātas apjomīgākas saldējuma gatavošanas iekārtas un palielināts ražošanas apjoms, gan arī iegādāts treileris ērtākai saldējuma pārdošanai. Sākotnēji uzņēmums piedāvāja vien 7 dažādus saldējumu veidus, taču tagad tas piedāvā 18 unikālas, tai skaitā arī netradicionālas garšas- mohito, marakujas, tiramisu u.c. Viennozīmīgi- jebkuru uzņēmumu iespējams attīstīt, tikai jāgrib to darīt.”

Uzstāšanās noslēguma Kristīne mudināja skolēnus pacelt rokas, ja viņiem ir sajūta, ka ir iedvesmoti uzsākt savu uzņēmējdarbību- šādi skolēni Salacgrīvas vidusskolā IR! Ceram nākotnē iedvesmoties arī no viņu pieredzes stāstiem par uzņēmumu dibināšanu un izveidi.

Inga Drengere

Atbildēt