EKO modes skate

Ekomodes skate “Otra elpa” notika Zaļajā ceturtdienā. Skolēniem bija uzdevums veidot īpašus tērpus no netradicionāliem materiāliem – izlietots papīrs, avīzes, kartons, salvetes, polietilēna maisiņi, u.c., ko varētu izmantot teātra izrādēs vai karnevālā vai tērpu, kuru varētu izmantot arī ikdienā vai pat svētkos, pāršujot apģērbus, kurus vairs nelieto. Skatē redzējām kleitu no vecajām bioloģijas ieskaitēm, šūtu kleitu no segas pārvalka, svētku tērpu no vairākiem vairs nelietotiem omes apģērbiem, bija arī tērpi, kuros izmantoti nevajadzīgie papīra iepakojumi un polietilēna maisiņi, kā arī mammu īpašo dienu kāzu kleitas. Pašiem modes skates dalībniekiem un skatītājiem pasākums patika un tika atzīts par izdevušos! Visi dalībnieki saņēma atzinības rakstus un labākie arī nelielas balviņas. Uzslavas šajā dienā veltījām arī labākajiem papīra un bateriju čempionāta dalībniekiem.

Žūriju pārstāvējs abas EKopadomes konsultantes Līga Tauriņa un Laimdota Pelše, kā arī šuvēja Ruta Romanova, kura ir labs piemērs šīs modes skates idejai, jo velk praktiski tikai pāršūtus apģērbus.

            Ar šāda veida pasākumiem vēlamies parādīt, ka varam mainīt savu ikdienu un nevajadzīgos materiālus ne tikai izmetam, bet gan varam tos pārveidot un radīt jaunu, pat noderīgu un izmantojamu lietu.

Atbildēt