Aizraujošas tikšanās sadarbībā ar ASV vēstniecību

Otrdien  11.-12.klašu skolēni pavadīja divas stundas ASV vēstniecības organizētā pasākumā. Jauniešiem bija iespēja noskatīties 2021.gada filmu Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju kopā ar filmas varoni Juri Bļodnieku.  Tā ir dokumentālā filma par trimdas latviešu politiskajām demonstrācijām.

Aukstā kara noslēguma fāzē 20. gs. 80. gados Ziemeļamerikas latviešu jauniešu politiskās demonstrācijas piesaistīja preses uzmanību Baltijas valstu okupācijas jautājumam. Tas bija laiks, kad tikai retais amerikānis prata atrast Latvijas vārdu uz pasaules kartes. Filma ir stāsts par šo laiku – par trimdas latviešu jauniešu izdomu, trakulīgumu, drosmi un nacionālpatriotisko stāju, kas tiek atklāts, izmantojot vienas ļoti īpašas automašīnas dzīvesstāstu.

Filmā paralēli bagātīgiem arhīvu materiāliem ir iekļautas intervijas ar Latvijai nozīmīgiem sabiedriskajiem darbiniekiem, atklājot viņu jaunības gaitas, kurās cīņa par Latvijas neatkarības atjaunošanu bija pašsaprotama.

Jaunieši augstu novērtēja šo tikšanos, tik bieži nemaz nenākas dzirdēt vērtējumu – “kvalitatīvi”.

Savukārt 9.un 10.klašu skolēni tikās ar ASV vēstniecības darbinieku un zemessargu Nilu Studentu un diviem ASV armijas kareivjiem misijas “Soldiers in Arms” ietvaros. Tikšanās angļu valodā – stāsts gan par Latvijas armiju, Latvijas vēsturi, NATO un kareivju misiju. Aizrautīgi, pārdomāti, 40 minūtēs īsais Latvijas vēstures kurss. Bez tam Nils uzsvēra valodu nozīmi un rosināja skolēnus mācīties valodas.

Atbildēt