Absolventu mačs 2024!

Vēja spārniem ir paskrējusi februāra pirmā sestdiena. Kāpēc tā Salacgrīvas vidusskolā tik īpaša? Jo šo dienu gaida visi mūsu absolventi un skolēni, kuriem patīk basketbols. Šajā dienā pie mums atbrauc visi, kam tuva ir mūsu skola un tuvs ir basketbols. Taču skatītāju rindas aizpilda mūsu senākās tradīcijas atbalstītāji un līdzjutēji.

Neizsakāmi liels paldies sporta pedagogam Helmutam Bergam, kurš šo pasākumu aizsāka tālajā 1972.gadā. Paldies visiem Salacgrīvas vidusskolas sporta pedagogiem, kuri šo tradīciju ir turējuši un tur augstā godā, liek tai dzīvot no paaudzes paaudzē.

Kā mums šogad gāja? Gribas pačukstēt – kā nekad! Pa dienu, kā jau ierasts, notika dienas spēles, kur sacentās dažādu paaudžu absolventi, kuri dalījās komandās pēc vecumiem – “zīdaiņi”, “dēli”, “tēvi”, “mazdēli” un “vectēvi”.

Dienas spēlēs iegūtās vietas:

1.vieta“Dēli”, komandā spēlēja – Jānis Ozols, Kaspars Neimanis, Dāvis Melnalksnis, Dins Rūdolfs Dancis un Edgars Šilbergs.

2.vieta – “Tēvi”, komandā spēlēja – Jānis Bergs, Jānis Kalvišķis, Egons Vilde, Ģirts Viļļa un Kārlis Valenieks.

3.vieta – “Mazdēli”, komandā spēlēja – Emīls Eglītis, Daniels Grigorjevs, Mareks Rakuzovs, Emīls Ļebedevs un Jānis Irmejs.

4.vieta – “Zīdaiņi”, komandā spēlēja – Rihards Bendrāts, Gvido Horens Paegle, Kristers Kotāns, Hugo Hofmanis, Rinalds Miksons un Valters Bitmanis.

5.vieta – “Vectēvi”, komandā spēlēja – Jānis Irmejs, Normunds Vilkaušs, Jānis Drulle, Guntis Bukāns, Jevgēņijs Mihailovskis un Raitis Veinbergs

Dienas spēļu rezultatīvākais spēlētājs bija Andris Irmejs.

Klāt vakara spēle, kuru gaida visi, jo sacensība notiek starp absolventiem un skolas komandu. Vakaru atklāja skolas direktores vietniece audzināšanas jomā Inta Cirša, sakot paldies visiem klātesošajiem, atgādinot, ka spēks ir kopā sanākšanā un stiprās saknēs, kuras redzam šovakar – šeit sporta zālē. Turpinot svinīgās uzrunas, arī skolas direktore Sanita Strauberga teica, ka basketbols šeit bija, ir un būs, kā arī novēlēja visiem vakara dalībniekiem un viesiem izbaudīt šo mirkli, kuru dēvējam par “Absolventu maču”. Kā katru gadu, arī šogad “Absolventu maču” apmeklēja Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs un savā uzrunā teica: “Es, protams, atbalstu skolēnu komandu, bet tikai tāpēc, lai viņi nākotnē spēlētu pie absolventu komandas. Lai visiem brīnišķīgs vakars.”

Skolēnu komandā šogad spēlēja: Kristians Bērziņš, Edvards Bobrovs, Mikus Niks Grigorjevs, Markuss Zvejnieks, Ernests Jānis Kupčs, Olivers Bobrovs, Krists Ādamsons, Kristers Jakabsons, Mārtiņš Hincenbergs, Niks Kalniņš, Maksym Suboch, Maksym Dikusha, Tymofii Predtechenskyi.

Absolventu komandu pārstāvēja: Aigars Ragainis, Guntis Bukāns, Jānis Drulle, Andris Irmejs, Jevgēņijs Mihailovskis, Juris Jirgensons, Normunds Vilkaušs, Ģirts Viļļa, Mareks Rakuzovs, Jānis Ozols, Jānis Irmejs, Emīls Ļebedevs, Egons Vilde, Jānis Bergs, Kaspars Neimanis, Emīls Eglītis, Valters Bitmanis, Hugo Hofmanis, Kristers Kotāns, Gvido Horens Paegle, Rinalds Miksons, Guntis Ivanovs, Raitis Veinbergs.

Īpašs prieks šovakar sastapt vienus no ilgākajiem absolventu mača dalībniekiem – Aigaru Ragaini, Jāni Drulli un Gunti Bukānu.

Par oranžo bumbu cīnījās visi. Lai tas viss notiktu godīgi, spēli tiesāja neatkarīgi tiesneši – Kristaps Ronis un Andris Akmentiņš, saskaņā ar FIBA oficiālajiem basketbola spēles noteikumiem.

Pirmajā starplaikā notika fināla sacensības trīs punktu metienos – 1. vietā Kristians Bērziņš (17 punkti), 2.vietā – Daniels Grigorjevs (15 punkti), 3.vietā – Valters Bitmanis (14 punkti).

Otrajā starplaikā – fināls “Skill Challenge” – 1. vieta Gvido Horenam Paeglem, 2.vieta Valteram Bitmanim.

Pati spēle – spraiga, izaicinoša, ātra, punkts punktā, šogad skolēni mina uz papēžiem absolventiem. Visas spēles laikā rezultāts ar dažu punktu pārsvaru – te uzvar skolēni, te absolventi. Pamatlaiks noslēdzās NEIZŠĶIRTI 58:58, taču papildlaikā nedaudz paveicās absolventiem un šogad spēle tika noslēgta ar 66:67, tātad tikai viena punkta pārsvars absolventu labā.

Lai šī spraigā diena notiktu vislielākais paldies sakāms pasākuma galvenajiem organizatoriem – mūsu sporta pedagogiem Sandrai Bērziņa, Mārītei Jankovskai un Danielam Grigorjevam.

Lai pasākums būtu košāks jeb pārsteigumu pilns, skolai ir savi atbalstītāji, kuri nekad neatsaka. Tādēļ lielu paldies sakām:

Limbažu novada pašvaldībai, Salacgrīvas vidusskolas kolektīvam, BK “Salacgrīva”, SIA “Silva Prim” īpašniekiem Kupču ģimenei, AS “Brīvais Vilnis”, restorāna “Ab initio” saimniekiem Ilzei un Sandim Gromoviem un kebabnīcas “KasTe” saimniekiem Dubrovsku ģimenei.

Paldies Jurim Vizumam par galvenā sekretāra darbu, par interesanto uzskati, apkopojot spēļu rezultātus. Paldies 2.-4. klašu jaunajiem basketbolistiem par palīdzību starplaiku aktivitātēs.

Paldies BK “Salacgrīva”, Ilgai Tiesnesei un Līgai Siliņai par fotogrāfijām.

          Uz tikšanos 2025. gada februārī!

Iveta Kupča

Salacgrīvas vidusskolas skolotāja

Atbildēt