8.b klase Jelgavā

 

23.maija agrā rītā 8.b klase devās apskatīt Jelgavu un apmeklēt tās uzņēmumus.

Jelgavas iepazīšanu sākām ar fizisku aktivitāti – peintbola spēlēšanu Sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis”.

Tālāk mūsu ceļš veda uz AS “PET Baltija” – PET pudeļu pārstrādes rūpnīcu, kur mūs ļoti laipni sagaidīja un pastāstīja, ka šī ir  vienīgā PET pārstrādes rūpnīca Latvijā un lielākā PET pārstrādes rūpnīca Baltijas valstīs. Uzņēmums specializējas izlietoto PET (polietilēnteraftalāta) pudeļu otrreizējā pārstrādē, ražojot augstvērtīgas PET pārslas. Rūpnīca darbojas divdesmit četras stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Uzņēmums kā izejmateriālu lieto caurspīdīgas un krāsainas PET pudeles, kuras iegūst no atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā, izejmateriālus ievedot arī no Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Dānijas, Somijas, Baltkrievijas u. c.. Izgatavo caurspīdīgās PET pārslas, gaišās Mix PET pārslas, tumšās Mix PET pārslas un ražošanas blakusproduktus. Produkcija tiek eksportēta uz Dāniju, Poliju, Lietuvu, Itāliju, Nīderlandi, Somiju, Čehiju, Rumāniju un Luksemburgu.  Tika parādīta arī PET pudeļu pārstrādes līnija.

Tad devāmies uz SIA Dinex Latvia – metālapstrādes uzņēmums. Uzņēmums darbojas automobiļu industrijā – ražo izplūdes sistēmas kravas mašīnām, autobusiem un industriālajiem spēkratiem. Uzzinājām, lai šeit strādātu nepieciešamas zināšanas fizikā un  matemātikā, jābūt atbildīgiem, jāprot uzņemties iniciatīvu. Redzējām kā tiek izgatavoti izpūtēji, ar iekārtu palīdzību locītas caurules, štancētas detaļas un kā strādā roboti.

Tā kā nedaudz bijām ieekonomējuši laiku, mēs uzbraucām Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī – atjaunotajam tornim ir deviņi stāvi. Šeit izvietotas trīs mūsdienīgas un interaktīvas vēstures ekspozīcijas: “Zemgale – Latvijas prezidentu šūpulis”, “Jelgava un Sv. Trīsvienības baznīca laikmetu griežos” un “Tautastērps Zemgalē”. 9.stāvā iespējams apskatīt gleznu izstādi, bet no skatu laukuma, 37 metru augstumā, var vērot Jelgavas pilsētas panorāmu uz visām debespusēm. Apskatījām skulptūru – strūklaku “Jelgavas students” – 2,25 metrus augstā skulptūra veidota no bronzas, tā sver aptuveni 450 kg. Tēlainais Jelgavas students iemūžināts, ejot pa peļķēm, kas veidotas no tērauda, bet pa lietussargu tek ūdens. Pats mākslinieks „Jelgavas studentam” devis vārdu Jēkabs Ceriņš un stāsta, ka studenta dzimšanas diena ir 26. jūlijā un viņš mācās 3. kursā. Studenta lietussarga rokturim ir īpašs spēks – jāievēlas vēlēšanās un jāpieskaras rokturim, tad tā piepildīsies. Un pastaigājāmies pa 2012.gadā atklāto gājēju tiltu pāri Driksas upei un pa J.Čakstes bulvāra promenādi.

Visbeidzot ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”   ietvaros apmeklējām SIA “Karameļu darbnīcu”, kur mūs sagaidīja ar ļoti saldu smaržu un garšīgām konfektēm. Pēc saldajām uzkodām mums bija jāieņem vieta uz karameļu tilta, lai skatītos meistaru darbībā un klausītos par darbnīcas vēsturi, karameļu receptēm, dabīgajām krāsvielām, meistaru zināšanām un karjeras iespējām. Un tad arī mēs katrs varējām iejusties karameļu meistara lomā un izgatavot sev karameli uz kociņa.

Diena bija diezgan piepildīta, nogurums mūs mazliet pārņēma, bet esam gandarīti par redzēto un piedzīvoto!

Paldies mūsu šoferītim Andim Lilenblatam un Salacgrīvas vidusskolas karjeras konsultantei Intai Ciršai!

8.b klases audzinātāja Līga Tauriņa.

Atbildēt