PIEKTDIENA TARTU

 

6.oktobrī 6.b klase un daļa 8.b klases skolēnu un audzinātājas devāmies uz Tartu.

Brauciena laikā iepazīstināju ar Tartu vēsturi un ievērojamākajiem apskates objektiem. Iebraucot pilsētā, apskatījām senākās Baltijas mācību iestādes, Tērbatas universitātes, un rātsnama ēkas, kā arī strūklaku ar populāro skulptūru “Studentu skūpsts”.

“Ledus laikmeta centrā”  mūs sagaidīja milzīgs mamuts ar savu mazuli, kā arī citi Baltijas dabai raksturīgi dzīvnieki. Ar jauno tehnoloģiju palīdzību varējām ielūkoties ledus laikmeta ērā, ledāju kušanas un zemes reljefa izmaiņās vēlākajā periodā.

Visvairāk pārsteidza AHHAA centrs, kur praktiskās ierīcēs skolēniem bija iespēja iepazīties ar fizikas likumu darbību, kurus interesentiem izskaidroja skolotāja Līga Tauriņa. Ļoti plaša bija izstāde un pārsteidzoši reāli eksponāti par cilvēka ķermeņa uzbūvi, dažādu slimību izpausmēm.

Skolēni varēja ne tikai iegulties improvizētajā “mammas dzemdē” un saklausīt sirdspukstus, bet arī darboties reālās mašīnās, braukt ar divriteni pie pašiem centra griestiem, izmēģināt mašīnas un lidmašīnas simulatorus, kā arī spēlēt arfu bez stīgām.

Pat garais mājupceļš pēc piedzīvotā nelikās grūts jo bijām vēl redzētā un piedzīvotā iespaidā. Iesakām arī citām klasēm apmeklēt Tartu, vēlams kopā ar dabaszinību skolotājām.

Inta Noriņa, 6.b klases audzinātāja

Līgas Tauriņas (8. b klases audzinātājas) foto

 

Atbildēt