Mobilā vides izziņas klase Salacgrīvas vidusskolā

Šajā mācību gadā biedrība “Daibes ilgtspējas centrs” projekta “Mobilā vides izziņas klase” laikā īsteno vairāk kā 20 vides izziņas stundas Vidzemes skolās. 10. oktobrī nodarbības notika Salacgrīvas vidusskolā. Viss nepieciešamais mobilai mācību klasei ir ierīkots mikroautobusā un mācību stundas laikā skolēniem bija iespēja vērot eksperimentus mini laboratorijā un pašiem veikt dažādus, vides procesu izziņai sagatavotus praktiskos darbus, iepazīties ar aprites ekonomikas principiem un līdzdarboties radošajās darbnīcās, pārvēršot šķietamus atkritumus noderīgās lietās.


Vides izziņas mācību stundā piedalījās 4.a un 4.b klases skolēni, jo vienlaicīgi iespējams nodarbināt 30 skolēnus.

Skolēniem tika dota iespēja izzināt cilvēka un vides mijiedarbības milzīgo nozīmi veselīgas apkārtējās vides uzturēšanā. Radošajās darbnīcās no šķietami vairs nederīgām PET pudelēm skolēni  veidoja jaunus, ikdienā noderīgus priekšmetus – spēli un plastmasas maisiņu turētāju.

Skolēni varēja apskatīt nodarbību vadītāju līdzi atvesto paklāju, kas tamborēts no iepirkuma maisiņiem, spilventiņu, kas pagatavots no vairs nevalkājama džempera un citas lietas, kuras radītas no it kā izmetamām  lietām.

Bet  vislielākais prieks bija par pašu gatavoto spēli no PET pudeles. Tika sarīkotas improvizētas sacensības.

Skolēni uzzināja, kas ir ZERO WASTE kustība.

 

Ar lielu interesi tika veikti un vēroti dažādi eksperimenti, pierādot ogļskābās gāzes esamību traukā, arī skābekļa esamību citā traukā. Skolēni brīnījās, kāpēc no glāzes neizlīst ūdens, glāzi apgāžot otrādi, kā piepūšas balons bez viņu palīdzības.

Ar šī projekta starpniecību tiek nodrošinātas ne tikai zināšanas un praktiska pieredze skolēniem, bet arī sniegts atbalsts dabas zinību skolotājiem, vides izglītības integrēšanā obligātajā mācību saturā. Ceturto klašu skolēni dabaszinībās tieši tagad apgūst tēmu par skābekļa un ogļskābās gāzes apriti. Tā kā esam ekoskola, tad šīs nodarbības nostiprināja pārliecību, cik svarīgi domāt par to, kā mēs attiecāmies pret vidi, ko katrs varam darīt, lai  arī nākamās paaudzes varētu dzīvot zaļā Latvijā, lai mazinātu savu ietekmi uz vidi, uz klimata izmaiņām.

Paldies jaukajām un zinošajām nodarbību vadītājām- Elīnai Freimanei, Lienei Elbretei un Ievai Freimanei!

Ekoskolas koordinatore Lolita Valaņina

Atbildēt