5.a klases izbraukums ar Karjeras projekta atbalstu

Pavasarī   5.a klase devās ekskursijā “Iepazīstam pārtikas produktu ražošanā iesaistītās profesijas”ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 atbalstu,  lai apmeklētu  uzņēmumu “Orkla Confectionery & Snacks Latvija”, kas ražo visiem zināmos un iecienītos Ādažu čipsus.

Pie uzņēmuma mūs sagaidīja ekskursijas vadītāja Ekskursiju mēs sākām ar kartupeļu noliktavas apmeklējumu. Uzzinājām, ka čipsu ražošanai  ir nepieciešamas īpašas kartupeļu šķirnes, kas satur mazāk cieti, kam ir izteikta dzeltena krāsa  un, tos viņi iepērk no Latvijas uzņēmumiem. Noliktavā var glabāties 12 tonnas kartupeļu un ik pa laikam tos piegādā no jauna.

Tālāk mēs devāmies uz telpu, kur notika prezentācija. Mums pastāstīja par sabalansēta uztura piramīdu. Čipsi ietilpst kategorijā “našķi” un tie uzturā nedrīkst  pārsniegt 5 % .Pastāstīja mums cik daudz un dažādi ir čipsu veidi, kā tie tiek ražoti.

Pēc tam mums bija iespēja virtuālajā 360 grādu tūrē (uzliekot uz acīm īpašas brillītes) mērot čipsu ceļu ražotnē no kartupeļu šķirošanas līdz pat noliktavas plauktam. Uzzinājām kādu profesiju pārstāvji tur strādā, kādi katram pienākumi, kādas prasmes nepieciešamas, kur var iegūt atbilstošo izglītību.

Pēc tam mēs devāmies uz radošajām darbnīcām, radīt čipsus ar savu īpašo garšu. No 40 dažādām garšvielām mēs katrs varējām izvēlēties četras un radīt savu īpašo čipsu garšu, ko nevar nopirkt nevienā veikalā. Tad sekoja čipsu degustācija. Nogaršojām daudz dažādu čipsu veidu un balsojām par savu favorītu.

Ekskursija bija ļoti interesanta, daudz jaunu uzzinājām. Paldies mūsu skolas karjeras projektam par iespēju apmeklēt čipsu ražotni Ādažos.

5.a klase, klases audzinātāja Inga Čekaļina

 

Atbildēt